(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 20:29

audi a3

(Nr 2333000)
audi a3

Marka i model:

audi a3

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1686.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Norwich, Wielka Brytania

3 lut 2018

Adres i termin dostawy

Opatów, 27-500, Polska

Termin elastyczny