(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a3 (Nr 4612841)

Audi a3

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1000.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

4 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.