(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 (Nr 5171558)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2044.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Ilford

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Pego

30 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.