Audi A3 (Nr 5941402)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1.41

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 1 gru 2020 do 1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.