Audi A3 (Nr 6066182)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [€]:

550

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1872.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Homburg V. D. Höhe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.