(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 (Nr 6454854)

Audi A3
Waga Sztuk:
Audi A3 8P/8PA [restyling] (2004 - 2008) Hatchback 3-Puertas
Długość
421 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1525 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1525 kg
Dystans 1832 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 10 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Od 15 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.