Audi A3 (Nr 6517750)

Audi A3
Waga Sztuk:
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Sportback hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1455 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1455 kg
Dystans: 1301 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

Od 21 wrz 2020 do 24 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.