Audi A3 (Nr 6551953)

Audi A3
Waga Sztuk:
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Hatchback 3-Puertas
Długość
421 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1585 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1585 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Quindío, Armenia

Od 1 mar 2021 do 14 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Ciudalcampo

Od 22 mar 2021 do 27 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.