Audi A3 (Nr 7546951)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8V (2012 - 2016) Hatchback 3-Türig
Długość
423 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1347 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1347 kg
Dystans
943 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidelberg

Od 8 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 3 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.