Audi A3 (Nr 7562861)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8V [restyling] (2016 - 2020) Sportback hatchback 5-Puertas
Długość
431 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1360 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1360 kg
Dystans
1718 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

23 sie 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.