Audi A3 (Nr 7789603)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Hatchback 3-Doors
Długość
421 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1395 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Blankenberge

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 1 wrz 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.