(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a3,3 drzwiowa krótka (Nr 5664587)

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 873.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Lindlar

Od 4 sty 2020 do 5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Paczków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.