(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 19:19

Audi a3 8l

(Nr 2998108)
Audi a3 8l

Marka i model:

Audi a3 8l

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1420.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Schiedam, Holandia

Od 5 sie 2018 do 14 sie 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny