(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 limousine (Nr 6038712)

Audi A3 limousine

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1838.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

29 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.