Audi A3 x 1, Vauxhall combo x 1 (Nr 6640838)

Audi A3 x 1, Vauxhall combo x 1
Waga Sztuk:
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Sportback hatchback 5-Doors
Długość
429 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1455 kg
1
Sprawny*:
Tak
Vauxhall combo
Długość
433 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
180 cm
1805 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 3260 kg
Dystans 2495 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Oksford

Od 17 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Portimão

Od 22 gru 2020 do 30 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.