Audi A3 x 2 (Nr 6736053)

Audi A3 x 2
Waga Sztuk:
Audi A3 8V [restyling] (2016 - 2020) Sedan
Długość
445 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1480 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2960 kg
Dystans 2759 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

Od 1 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 2 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.