(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 11:58

Audi A4

(Nr 2400628)
Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1635.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kløfta, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Termin elastyczny