(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 01:44

Audi A4

(Nr 2412584)
Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 525.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hanower, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Głogów, Polska

Termin elastyczny