(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 12:47

Audi a4

(Nr 2413324)
Audi a4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 994.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Heiligenhaus, 42579, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny