(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

audi a4 (Nr 2569624)

Marka i model:

audi a4

Waga w kg (łączna):

16000

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Dystans: 1122.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Od 12 kwi 2018 do 13 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Świecko

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.