(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 22:34

audi a4

(Nr 3008664)
audi a4

Marka i model:

audi a4

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 433.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Buxtehude, 21614, Niemcy

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Świecko, 69-100, Polska

Od 25 lip 2018 do 26 lip 2018