(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A4 (Nr 4391181)

Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 534.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.