Audi A4 (Nr 6451842)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B8/8K [restyling] (2011 - 2016) Avant Familiar 5-Puertas
Długość
469 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1855 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1855 kg
Dystans: 2444 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 31 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.