(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A4 (Nr 6460019)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B8/8K [restyling] (2011 - 2016) Sedan
Długość
470 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1805 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1805 kg
Dystans 1455 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 9 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 16 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.