Audi A4 (Nr 6477823)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B8/8K [restyling] (2011 - 2016) Avant Familiar 5-Puertas
Długość
469 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1855 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1855 kg
Dystans: 1465 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 21 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Milton Keynes

Od 30 wrz 2020 do 7 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.