Audi A4 (Nr 6575538)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B8/8K (2007 - 2011) Sedan 4-Doors
Długość
470 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1690 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1690 kg
Dystans 4986 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Zabi, Abu Zabi

Od 15 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Durrës, Durrës

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.