(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A4 (Nr 7363699)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B5 [restyling] (1997 - 2001) Sedan
Długość
447 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1367 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1367 kg
Dystans
917 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Neunkirchen A. Sand

1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski

5 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.