Audi A4 (Nr 7609106)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B9 (2015 - 2020) Allroad quattro Familiar 5-Puertas
Długość
475 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1600 kg
Dystans
3011 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Kluż, Kluż-Napoka

Od 25 lip 2021 do 26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

26 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.