(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 14:47

Audi a4 2009 kombi

(Nr 2411208)

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1780.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Southampton, Wielka Brytania

Od 26 lut 2018 do 2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

Od 6 mar 2018 do 11 mar 2018