(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 12:40

AUDI A4 AVANT

(Nr 2116242)

Marka i model:

AUDI A4 AVANT DEL 97

Waga w kg (łączna):

1335.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 313.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saragossa, Hiszpania

Termin elastyczny