(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 20:28

audi a4 avant

(Nr 2998304)
audi a4 avant

Marka i model:

audi a4 avant

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 460.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Birmingham Road, Wolverhampton, WV2 3NJ, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

City of Edinburgh, EH1 1BB, Wielka Brytania

Termin elastyczny