(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A4 b6 (Nr 5385538)

Audi A4 b6

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 873.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Tuttlingen

Od 4 lis 2019 do 3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wołów

Od 5 lis 2019 do 5 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.