(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a4 b8 sedan, opel signum 2005 (Nr 6167060)

Audi a4 b8 sedan, opel signum 2005

Marka i model:

Audi a4 b8

Waga w kg (łączna):

3100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1185.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Slijk-Ewijk

Od 27 lip 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.