(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a4 b8 sedan, opel signum 2005 (Nr 6167069)

Audi a4 b8 sedan, opel signum 2005

Marka i model:

Audi a4 b8 sedan opel signum

Waga w kg (łączna):

3100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1166.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Slijk-Ewijk

Od 27 lip 2020 do 29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Gietrzwałd

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.