(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 01:29

Audi a4 kombi (Nr 2419280)

Marka i model:

Audi a4 kombi

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2375.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Letterkenny, Irlandia

Od 28 lut 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Mikołów, Polska

Od 1 mar 2018 do 7 mar 2018