(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A4B5 (Nr 5976822)

Audi A4B5

Marka i model:

Audi A4B5

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

1 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.