(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 10:22

Audi A5

(Nr 2247834)
Audi A5

Marka i model:

Audi A5

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1658.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Luxemburgo, Brazylia

Od 10 sty 2018 do 11 sty 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Od 12 sty 2018 do 13 sty 2018