(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 22:32

audi a5

(Nr 2415068)
audi a5

Marka i model:

audi a5

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2539.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Berlin, 10117, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valdepeñas, 13300, Hiszpania

Termin elastyczny