(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a5 (Nr 4920886)

Audi a5

Marka i model:

Audi a5

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3762.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Möhnesee

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.