(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a5 (Nr 5891647)

Marka i model:

A5 audi

Waga w kg (łączna):

1550

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1874.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Exeter

4 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Gorzkowice

6 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.