Audi A5 (Nr 7617771)

Audi A5
Waga
Sztuk
Audi A5 8T (2007 - 2011) Coupe
Długość
462 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1565 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1565 kg
Dystans
2017 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 2 kwi 2021 do 2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Braga

Od 2 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.