Audi A5 (Nr 7878302)

Audi A5
Waga
Sztuk
Audi A5 2 Gen. (2016 - 2020) Sportback liftback 5-Puertas
Długość
473 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
138 cm
ok.
1625 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1625 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 lut 2022 do 28 lut 2022

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Od 1 kwi 2022 do 31 paź 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.