(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-13 06:45

audi a6

(Nr 2218845)

Marka i model:

audi a6

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1075.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Brema, Niemcy

23 sty 2018

Adres i termin dostawy

Gorlice, Polska

Termin elastyczny