(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 13:36

Audi A6 (Nr 2745356)

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1564.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Mediolan, Włochy

Od 24 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Przemyśl, Polska

Od 25 maj 2018 do 1 cze 2018