(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a6 (Nr 5571487)

Audi a6

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2268.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 5 sty 2020 do 25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Glasgow, Glasgow

Od 6 sty 2020 do 28 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.