(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A6 (Nr 5736763)

Audi A6

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

2435.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 876.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schönau A. Königssee

Od 27 sty 2020 do 10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.