(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A6 (Nr 6126163)

Audi A6

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 840.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

30 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.