Audi A6 (Nr 7574541)

Audi A6
Waga
Sztuk
Audi A6 4G/C7 [restyling] (2014 - 2020) Sedan
Długość
493 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1775 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1775 kg
Dystans
1182 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Central, Ateny

Od 5 maj 2021 do 12 maj 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 20 maj 2021 do 23 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.