(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A6 (Nr 7588457)

Audi A6
Waga
Sztuk
Audi A6 4F/C6 (2004 - 2008) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
493 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1682 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1682 kg
Dystans
1934 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Centre-Val De Loire, Tours

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.