(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 18:59

Audi a8

(Nr 2751028)

Marka i model:

Audi A8 D2

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1400.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bunschoten-Spakenburg, 3752 VA, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczebrzeszyn, 22-460, Polska

Termin elastyczny